Kabak çekirdeği yağı faydaları

Kategori: Genel - 1.173 viewsYorum Yazın
Kabak çekirdeği yağı faydaları

Kabak çekirdeği yağı faydaları arasında cildi gençleştirme, saçı güçlendirme, göz çevresi kırışıklıklarından kurtulma, prostat büyümesini durdurma, kalp ve damar sağlığını iyileştirme, kemikleri güçlendirme yanında kabak çekirdeği yağı bağırsak kurdu temizleme için de çok etkilidir. Çok zengin vitamin ve mineral deposu olan kabak çekirdeği yağı faydaları neredeyse saymakla bitmiyor. Böylesine etkili bir doğa mucizesini şimdiye kadar fark etmediyseniz bile çok geç değil. Bugünden itibaren bu mucizevi ürünle tanışın ve genç kalmaya, genç görünmeye başlayın.

Bu yazıda okuyabileceğiniz başlıklara bir göz atalım.

 • Kabak çekirdeği yağı ne işe yarar?
 • Kabak çekirdeği yağı cilt bakımı için nasıl kullanılır?
 • Kabak çekirdeği yağı kapsülü faydaları nelerdir?
 • Kabak çekirdeği yağı parazitler için nasıl kullanılır?
 • Diğer kabak çekirdeği yağı kullanım şekli tarifleri
 • Kabak çekirdeği yağı saç için kullanımı
 • Kabak çekirdeği yağı kullananlar
 • Kabak çekirdeği yağı markaları

 

 

Kabak çekirdeği yağı faydaları, Kabak çekirdeği yağı ne işe yarar?

Kabak çekirdeği yağı ne işe yarar açıklamadan önce içeriğindeki vitamin ve besin değerlerine bir bakalım. Kabak çekirdeği yağı balkabağı tohumlarından elde ediliyor. Bu nedenle balkabağı çekirdeği yağı olarak da biliniyor. Bu yazıda genel olarak balkabağı çekirdeği yağı yerine kabak çekirdeği yağı tabirini tercih ediyoruz.

Kabak çekirdeği yağı nasıl elde edilir? En değerli elde etme metodu kabak çekirdeği yağı soğuk pres olarak hiçbir endüstriyel işleme tabi olmadan yapılmasıdır. Günümüzde uzmanlar özellikle kabak çekirdeği yağı soğuk pres olarak elde edilmişse faydalıdır biçiminde uyarılarda bulunuyor.

Kabak çekirdeği yağı evde nasıl yapılır diye merak ediyorsanız basit bir ev tipi yağ presi almanız yeterlidir. Bu yağ presleri veya sıkacakları çiğ, kavrulmamış kabak çekirdeklerinin yağını çıkartacaktır. Elde ettiğiniz yağı süzerek kullanabilirsiniz.

Kabak çekirdeği yağı zengin vitamin A ve E vitamini, omega 3 ve 6 yağ asitleri, çinko, triptofan ve bir dizi güçlü antioksidan sayesinde hem iç hem de dış güzellik için harikalar yaratabilir.

Triptofan, doymamış yağ asitleri ve yüksek düzeyde antioksidatif maddeler içeren bu sessiz şampiyon, hem kadınlara hem de erkeklere uzun bir fayda listesi sunuyor.

Bir kâse kabak çekirdeği içerisinde bakın hangi besinler bulunuyor.

 • 9 gram protein
 • 8 gram diyet lifi
 • Çinko
 • Magnezyum
 • Potasyum
 • Demir
 • Fosfor
 • Kalsiyum
 • Arachidic asit
 • Linoleik asit
 • Miristik asit
 • Oleik asit
 • Omega-3 yağlı asitler
 • Omega 6 yağ asitleri
 • Palmitik asit
 • Selenyum
 • Stearik asit
 • A vitamini
 • C vitamini
 • E vitamini

 

Kabak çekirdeği yağı nasıl çıkarılır sorusu bu besin değerlerinin kaybedilmemesi için önem taşıyor. Eğer kabak çekirdeği yağı nasıl çıkarılır sorusuna kabak çekirdeği yağı soğuk pres sıkma yöntemiyle elde ediliyorsa cevabı veriliyorsa tüm faydalar elde edilebilir. Ancak kavrulmuş veya endüstriyel rafine edilmiş yağlar için aynı faydaları beklemek doğru olmayacaktır.

 

Kabak çekirdeği yağı faydaları

Soğuk pres kabak çekirdeği yağı faydaları olarak da aşağıdaki listeyi okuyabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz gibi en önemlisi soğuk pres kabak çekirdeği yağı faydalarıdır. İşlenmiş yağlar faydalı özelliklerinin önemli bir bölümünü yitiriyorlar.

Gelin kabak çekirdeği yağı neye iyi gelir sorusuna özel başlık olarak vereceğimiz cilt, saç dışındaki faydalara bakalım.

 

Kabak çekirdeği yağı neye iyi gelir?

Kabak çekirdeği yağı nelere iyi gelir maddeler halinde listeledik. Elbette bu maddeler tüm faydaları yanında sınırlı kalıyor.

 • Kalp için çok faydalıdır. Kabak çekirdeği yağı herhangi bir gıda kaynağının en yüksek oranda doymamış yağlardan birine sahiptir. Yağlar genellikle sağlıksız olmakla ilişkilendirilirken, vücut aslında çalışmak için belirli miktarda iyi yağlar gerektirir. Kabak çekirdeği yağı ve faydaları kalp için müthiştir! Kabak çekirdeğinde bulunan oleik ve linoleik asitler, ateroskleroz, kalp krizi, felç ve diğer kalp hastalıklarına karşı koruma sağlayarak kan basıncını düşürür ve kolesterol seviyelerini dengeler.
 • Kabak çekirdeği yağı prostat kanserini önler. Kabak çekirdeği yağı ve faydaları arasında erkeklere büyük bir nimettir bu faydası. Erkekler yaşlandıkça, genişlemiş bir prostat sıklıkla idrara çıkmayı ağrılı veya zor hale getirebilir ve prostat kanserine yakalanma şansını artırabilir. Neyse ki, kabak çekirdeği yağı ile ilgili araştırmalar, idrar akışını artırabildiğini ve prostatın iltihaplanmasını azaltabildiğini göstermiştir. Kabak çekirdeği yağı prostat için büyük bir dosttur. Çünkü erkekleri en ölümcül kanser türlerinden birine karşı koruyabildiğini göstermiştir.
 • İdrar yolu için de kabak çekirdeği yağı faydaları nasıl kullanılır açıklayalım. Genel olarak, kabak çekirdeği yağı idrar yolu üzerinde olumlu bir etkiye sahip gibi görünmektedir. Bu yol, mesaneyi idrar deliğine bağlayan böbrekler, mesane ve idrar yollarından oluşur.

Kabak çekirdeği yağı faydaları nasıl kullanılır konusundaki çalışmada araştırmacılar küçük bir çalışmada, katılımcılara 500 ila 1,000 miligram arasında kabak çekirdeği yağı verdi. Katılımcılar aşırı aktif mesane semptomlarında gece kendilerini ıslatma da dahil olmak üzere ciddi bir iyileşme gördüler.

 • Kabak çekirdeği yağı faydaları ve zararları konusunda elbette müthiş faydaları çok baskındır. Bunlardan biri de özellikle kadınları ilgilendiriyor. Bir çalışmada, kabak çekirdeği yağının menopoz semptomlarının bir kısmını hafifletmeye yardımcı olduğu bulunmuştur. Buna sıcak basma, eklem ağrısı ve baş ağrılarında azalma dahildir. Kabak çekirdeği yağı alan kadınlar da HDL düzeylerinde “iyi” kolesterol olan bir artış gösterdi.
 • Stres ve depresyondan korunmak için de kabak çekirdeği yağı faydaları sizi bekliyor. Kabak çekirdeği yağının düzenli tüketiminin, vücuttaki stres hormonu seviyelerini düşürerek depresyonun rahatlamasını ve ruh halinizi hızlandırabileceğini göstermektedir. Bu faydadan yararlanmak için küçük miktarlarda kabak çekirdeği yağı tüketebilir veya yağı tapınaklarınıza, boynunuza veya göğsünüze uygulayabilirsiniz.

 

 

Kabak çekirdeği yağı cilde faydaları

Kabak çekirdeği cilt için anti aging yani yaşlanma karşıtı özellikli bir besindir. Eğer genç görünmek istiyorsanız kabak çekirdeği yağı cilde faydalarını ıskalamayın!

Kabak çekirdeği yağında bulunan yağ asitleri antioksidan özelliklere sahiptir. Cilde doğrudan uygulandığında, deri iltihaplanmasını azaltmak, yeni hücrelerin büyümesini uyarmak, deri hücrelerinde enfeksiyonlara ve oksidatif strese karşı savunmak ve yaşla ilgili kırışıklıkların ve lekelerin görünümünü azaltmak noktasında etkili olduğu biliniyor. Kabak çekirdeği yağı aynı zamanda cilt görünümü ve dokusu üzerinde güçlü etkileri olan zengin bir E vitamini kaynağıdır. E vitamini nelerde bulunur ve E vitamini yağının cilt için faydaları nelerdir bağlantılara tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kabak çekirdeği yağı cilt lekeleri için leke giderici özelliktedir. Cilde doğrudan uygulayabilirsiniz. Ayrıca kabak çekirdeği yağı cilt lekeleri için mısır unu ile birleştirilerek macun kıvamında cilde sürülebilir. 20 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

 

Kabak çekirdeği yağı cilt bakımı ve cilde etkileri

Kabak çekirdeği yağ asitleri ve olağanüstü bir anti-enflamatuar açısından zengin olduğu için, cildin içindeki kızarıklığı yatıştırmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur, aynı zamanda nemlendirir ve sıkı tutar. Hücre dönüşümünü ve kollajen seviyelerini korumaya yardımcı olur, bu da daha genç görünümlü bir cilde neden olur. E vitamini, özellikle, kabak çekirdeği yağında yüksek oranlarda bulunan ve beta-karoten içeriği ile kombine onlar cildin hasardan korumak ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya birlikte çalışırlar.

Yağ aynı zamanda cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olur ve ekzema, sedef hastalığı , akne ve kuru lapa lapa cilt gibi çok çeşitli koşullar için faydalı olabilir – hepsi de yüksek yağ asitleri ve güçlü antioksidan içeriği sayesinde.

Yağ asitleri, doğru cilt tonunu korumak ve tahriş olmuş cildin onarımını hızlandırmak için yardımcı olurken, uygun nem seviyelerini sağlar ve epidermiste yağ üretimini normalleştirir.

 

Kabak çekirdeği yağı maskesi

Çiğ kabak çekirdeği yağı, magnezyum, çinko, omega yağları, A, E ve K vitaminleri, B vitaminleri, bakır ve demir içeren çok çeşitli mineral ve antioksidanlara sahiptir. Ayrıca potasyum yüksek ve anti-mantar ve anti-viral özelliklere sahip. Kabak çekirdeği yağının faydaları ve zararları nelerdir diye baktığımızda çok az yan etkiye karşılık çok büyük cilt faydaları sağladığı görülüyor.

Kabak çekirdeği yağı yüze sürülürmü? Tarifini vereceğimiz kabak çekirdeği yağı maskesi Kabak çekirdeği yağı yüze sürülürmü sorusuna da iyi bir cevap oluşturuyor. Hatta kabak çekirdeği yağı göz çevresi  için de etkili bir bitkisel yağdır. Kabak çekirdeği yağı göz çevresine uygulanarak kırışıklık ve yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasında etkili oluyor.

Gelelim kabak çekirdeği yağı cilde nasıl uygulanır sorusuna cevap olarak hazırladığımız maske tarifine!

 

Kabak çekirdeği yağı maskesi için malzemeler

 • Bir yemek kaşığı çiğ kabak çekirdeği yağı
 • Yarım çorba kaşığı bal
 • Yarım çorba kaşığı Bentonit kil

 

Kabak çekirdeği yağı cilde nasıl uygulanır?

Tüm malzemeleri bir macun oluşturuncaya kadar karıştırın. Elde ettiğiniz macunu yüz ve boyun, dekolte bölgelerinize uygulayabilirsiniz. 20 dakika bekletip ılık suyla durulayın.

Cildinizde gençlik etkisi, kırışıklıklarda azalma, canlılık, renk tonlarında dengelenme ve cilt lekelerinde azalma görebilirsiniz. Kabak çekirdeği yağı cilt maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

 

Kabak çekirdeği yağı saç için faydaları

Kabak çekirdeği yağı saç dökülmesi başta olmak üzere saç için çok faydalıdır. Erkek tipi kellik (kadınlarda saç dökülmesinin yanı sıra) bazen aşırı derecede yüksek miktarda dihidrotestosteron (DHT) ile ilişkilidir. Kabak yağı, beta-sitosterol içerisindeki fitokimyasallardan birinin, testosteronun DHT’ye dönüşümünü engellediği bulunmuştur.

Kabak çekirdeği yağı saç dökülmesi için ayrıca, DHT’yi farklı bir mekanizma ile engelleyen delta-7-sterol içerir. Bu doğal olarak oluşan kimyasalların etkileri, saç dökülmesi için bir tedavi olarak kabak yağı için spekülasyon ve anekdotsal kanıtlara yol açmıştır.

 

Kabak çekirdeği yağı saça nasıl uygulanır?

Kabak çekirdeği yağı erkek saç dökülmesinin tedavisinde etkili olduğu için, erkek veya dişi kimsenin daha kalın, daha parlak kilitlere sahip olmasına yardımcı olabileceği hiç de şaşırtıcı değildir. Bunun nedeni, A, K ve E vitaminlerinin yanı sıra yağ asitleri ve mineralleri ile yüklü olmasıdır. Bütün bu besinler saçları güçlendirmek için bir araya geliyor. Ayrıca saç proteinlerini korumak ve daha parlak iplikçikler için folikülleri hiddetlemek için çalışırlar – ve saç büyümesini yavaşlatan 5-alfa redüktaz olarak bilinen bir enzimi inhibe ettiği gösterildiğinden, daha uzun saçların da tadını çıkarabilirsiniz.

Kabak çekirdeği yağı saça nasıl uygulanır sorusunun cevabı olarak saç diplerine kadar elinizle yedirerek yarım saat saçınızda bekletin. Sarımsak yağı ve zeytinyağı ile birlikte kabak çekirdeği saç maskesi yaparak da kullanabilirsiniz.

 

Kabak çekirdeği yağı kapsülü, faydaları

Kabak çekirdeği yağı içilerek de tüketilebilir. Yemeklerde ve salatalarda kullanılabilir. Sabahları bir çay kaşığı içilebilir.

Ayrıca kabak çekirdeği yağı kapsülü biçiminde ürünler de tercih edilebilir. Kabak çekirdeği yağı, esansiyel yağ asitleri (EFA) ve fitosterol içeren bir besin yağıdır. Kabak çekirdeği yağı hapı olarak da bilinen kabak çekirdeği yağı kapsülü özellikle prostat büyümesi doğal çözümü olarak tercih edilebiliyor.

zade vital kabak çekirdeği yağı kapsülü-kabak çekirdeği yağı kapsülü ne işe yarar-kabak çekirdeği yağı tableti-kabak çekirdeği yağı-kabak çekirdeği yağı soğuk pres-balkabağı çekirdeği yağı-kabak çekirdeği yağı parazit-kabak çekirdeği yağı bağırsak kurdu-kabak çekirdeği yağı parazitler için nasıl kullanılır-kabak çekirdeği yağı kıl kurdu-kabak çekirdeği yağı zayıflatırmı-kabak çekirdeği yağı kilo aldırırmı-kabak çekirdeği yağ yaparmı-kabak çekirdeği yağının zararları-kabak çekirdeği yağı zararları-shiffa home kabak çekirdeği yağı-zade vital kabak çekirdeği yağı faydaları-aksu vital kabak çekirdeği yağı-oneva kabak çekirdeği yağı-mecitefendi kabak çekirdeği yağı-kabak çekirdeği yağı kullananlar-zade vital kabak çekirdeği yağı kullananlar

kabak çekirdeği yağı saç

 

Kabak çekirdeği yağı kapsülü ne işe yarar?

Kabak çekirdeği yağı kapsülü faydaları kısaca maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir.

 • Omega 6 ve Omega 9 yağ asitleri yönünden zengin olup doğal vitamin ve besin desteği olarak haricen kullanılabilir.
 • Prostat büyümesine doğal çözümdür.
 • Kabak çekirdeği yağı tableti veya kapsülü besin desteği olup saç ve cilt için yaşlanma karşıtı özelliktedir.
 • Diyabetin tedavi edilmesinde de destek sağlayabilir.
 • Sindirim sistemi için çok faydalı olup şişkinlik, hazım sorunlarını gidermede doğal destektir.
 • Daha iyi bir gece uykusunu teşvik eder.
 • Kapsül biçimindeki kabak çekirdeği yağı parazit tedavisinde de destek sağlıyor.

 

Kabak çekirdeği yağı parazitler için nasıl kullanılır?

Kabak çekirdeği yağı parazit ve tenya için de etkilidir. Kabak çekirdeği yağı solucanları ve diğer parazitleri tedavi eden ve onları felç ederek vücudunuzdan atılabilen bir ilaçtır. Kabak çekirdeği yağı tedavisini tenya ve ropeworm gibi insan bağırsak parazitleri için kullanabilirsiniz.

Parazitler vücudunuza kontamine su veya yiyecek (pişmemiş balık ve etler, sivrisinek ısırığı, yakın temas ve enfekte hayvan veya kontamine yüzeylere dokunduktan sonra burun veya ağız yoluyla girebiliyor.

Sık ishal, şişkinlik, gaz, kabızlık, alerji, yorgunluk gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Kabak çekirdeği yağı geleneksel olarak antelmintik (bağırsak parazitlerini dışarı atmaya yardımcı olan bir madde) olarak kullanılmıştır.

Kabak çekirdeği yağı bağırsak kurdu tedavisi için sabahları aç karnına bir çay kaşığı içilebilir. Kabak çekirdeği yağı kıl kurdu başka bir ifadeyle kabak çekirdeği yağı parazit tedavisi için bir diğer tarif ise şöyledir.

Bir fincan yarım litre hindistan cevizi sütü ve yarım su bardağı su kabı içinde 1 bardak (yaklaşık 130 gram) yüksek kaliteli çiğ kabak çekirdeği karıştırın. Hindistan cevizi sütü bağırsak sağlığı için çok iyidir ve tavsiye edilir fakat iyi şekersiz badem sütü veya kenevir sütü de kullanılabilir. Kabak çekirdeği yerine kabak çekirdeği yağını tercih edebilirsiniz. Bu tarif için bir bardak kabak çekirdeği yağı kullanabilirsiniz.

Karışımı macun kıvamına getirerek sabahları aç karnına bir veya iki kaşık yiyebilirsiniz.

 

Kabak çekirdeği yağının zararları var mıdır?

Kabak çekirdeği yağı zararları arasında gastrointestinal sıkıntı, deri iltihabı ve kalp sorunları sayılabilir, ancak genel olarak kabak çekirdeği yağının zararları çok az bildirilmiştir.

Uygun miktarlarda kullanıldığında veya seyreltildiğinde, kabak çekirdeği yağı güvenlidir ve herhangi bir toksisitesi, Kabak çekirdeği yağı zararları yoktur.

Ağızdan tüketim için, bu yağın terapötik yararları için günde en fazla iki çay kaşığı (800 mg) gereklidir; Çoğu kişi günde 1 çay kaşığı tüketmenin yeterli olduğunu buluyor.

 

Kabak çekirdeği yağı nasıl kullanılır?

Kabak çekirdeği yağı kullanım şekli olarak üç temel kullanım öne çıkıyor.

 1. Yiyecek ve salatalarda kullanımı. Bitkisel yağ olarak kabak çekirdeği yağı nasıl kullanılır sorusuna zeytinyağı gibi salatalarda, yemeklerde kullanılabilir. Pişirme yağı yerine soğuk tüketimi öneriliyor.
 2. Kapsül veya kabak çekirdeği yağı tableti biçiminde besin desteği olarak kullanılabilir. Kabak çekirdeği yağı kullanımı besin desteği olarak üretici firmaların tavsiye ve dozajlarına göre kullanılabilir.
 3. kabak çekirdeği yağı nasıl tüketilir veya cilt için kabak çekirdeği yağı kullanım şekli ise doğrudan veya başka bir esansiyel yağ ile maske biçiminde kullanılabilir.

 

Kabak çekirdeği yağı zayıflatır mı? (kabak çekirdeği yağı zayıflatırmı)

Kabak çekirdeği yağı zayıflatırmı sorusuna bu doğal besin desteğinin sindirim sistemine katkısı açısından bakılabilir. Bağırsak ve sindirim sistemini düzenleyen kabak çekirdeği yağı metabolizma hızının yükselmesinde de etkilidir. Kabak çekirdeği yağı zayıflatırmı sorusuna ise bilimsel olarak evet demek mümkün değildir.

Kabak çekirdeği yağı kilo aldırırmı? Burada kabak çekirdeği yağ yaparmı veya kabak çekirdeği yağlı mıdır sorusuna da bakmak gerekiyor. Evet, kabak çekirdeği yağ yapar ama faydalı bir bitkisel yağ yapar. Kilo yapmaz. Elbette öngörülen kullanım miktarları içerisinde bu durum geçerlidir. Aşırı tüketim yan etkiler ve kilo yapabilir.

 

Kabak çekirdeği yağı kullananlar

Yaptıkları yorumlarda kabak çekirdeği yağı kullananlar ciltlerinin pamuk gibi olduğunu, pullanma ve döküntülerden kurtulduklarını belirtiyorlar. Yine kabak çekirdeği yağı kullananlar arasında saç için olumlu etkilerini gördüklerini ve seyrek saçlarının güçlendiğini adeta biyotin ve keratin etkisi yaptığını belirtiyorlar.

kabak çekirdeği yağı ne işe yarar-kabak çekirdeği yağı faydaları-kabak çekirdeği yağının faydaları ve zararları-kabak çekirdeği yağı faydaları nasıl kullanılır-zade vital kabak çekirdeği yağı faydaları-kabak çekirdeği yağı faydaları ve zararları-soğuk pres kabak çekirdeği yağı faydaları-kabak çekirdeği yağı neye iyi gelir-kabak çekirdeği yağı ve faydaları-kabak çekirdeği yağı nelere iyi gelir-kabak çekirdeği yağı fiyatı-zade vital kabak çekirdeği yağı fiyatı-kabak çekirdeği yağı saç-kabak çekirdeği yağı saç dökülmesi-kabak çekirdeği yağı saça nasıl uygulanır-kabak çekirdeği yağı nasıl kullanılır-kabak çekirdeği yağı kullanım şekli-kabak çekirdeği yağı kullanımı-kabak çekirdeği yağı nasıl tüketilir-kabak çekirdeği yağı hapı-kabak çekirdeği yağı kapsülü-kabak çekirdeği yağı kapsülü faydaları

kabak çekirdeği yağı kullananlar

 

Kabak çekirdeği yağı fiyatı

Soğuk pres Kabak çekirdeği yağı fiyatı 250 ml için 30 TL’dir. Bazı markalarda Kabak çekirdeği yağı fiyatı rakamı 250 ml için 35 TL’ye çıkabiliyor.

Vitamin ve besin takviyesi olarak satılan örneğin Zade Vital kabak çekirdeği yağı fiyatı ise PTT AVM’de 200 ml için 57,50 TL seviyesinde bulunuyor.

 

Kabak çekirdeği yağı nerede satılır? Kabak çekirdeği yağı nerede bulunur?

Kabak çekirdeği yağı nerede satılır veya kabak çekirdeği yağı nerede bulunur sorusuna cevap olarak şu noktaları verebiliriz.

 • Eczanelerde
 • Bitkisel ürün marketlerinde
 • İnternet sitelerinde
 • Organik ürün marketlerinde
 • Aktarlarda

 

Kabak çekirdeği yağı markaları

Besin desteği olarak sunulan kabak çekirdeği yağı markaları arasında bizim tespit edebildiklerimizi ve okurlarımızın sorduklarını aşağıda listeledik. Bu liste reklam amacıyla değil bilgilendirmek için hazırlanmıştır. Linke tıklayarak ilgili ürüne ve markaya ulaşabilirsiniz.

 

 

Kabak çekirdeği yağı Saraçoğlu

Ünlü uzman kabak çekirdeği yağı Saraçoğlu tarifini ve faydalarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/l1RLDYy428o

 

Kabak çekirdeği yağı Maranki parazit kürü

Ünlü uzman kabak çekirdeği yağı Maranki parazit kürü tarifi kaçırılmaz! Bağırsaklarınızı parazitlere teslim etmeyin.

https://youtu.be/Dy1KxztNTKU

 

The post Kabak çekirdeği yağı faydaları appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!