Kaş kaldırma yöntemleri

Kategori: Genel - 1.042 viewsYorum Yazın
Kaş kaldırma yöntemleri

Kaş kaldırma yöntemleri ile sarkmalardan ve yaşlılık belirtilerinden kurtulabilirsiniz. Kaş kaldırma yöntemleri arasında kaş kaldırma ameliyatı, kaş kaldırma egzersizleri, yüz yogası, kaş kaldırma botoks uygulaması, kaş tasarımı gibi kaş kaldırma estetiği teknikleri sayılabilir. Bunlar arasındaki kaş tasarımı kaşa şekil vermede çok başarılı olmakla birlikte sarkmış kaşları kaldırma etkisi gösteremez. Kaştaki eksiklikleri tamamlamada, kaş ucunu düzeltme ve uzatmada kaş tasarımından yararlanılabilir.

Bu yazıda kaş kaldırma yöntemleri başlığı altında okuyabilecekleriniz

 • Kaş kaldırma öncesi ve sonrası
 • Kaş kaldırma ameliyatı
 • Ulterapi kaş kaldırma (Ultherapy)
 • Ameliyatsız kaş kaldırma
 • Kaş kaldırma botoks
 • Kaş kaldırma fiyatları 2018
 • Kaş kaldırma kremi
 • Kaş kaldırma egzersizleri

 

Kaş kaldırma yöntemleri hakkında

Yaş alma ve yerçekimi etkisi ile alından başlayan sarkmalar kaşları da etkisi altına alır. Zamanla göz kapakları üzerinde toplanacak kadar sarkma olabilir. Bu durum sürekli yaşlı, yorgun, gergin ve sinirli bir görünüm verebilir.

Yaşlanmanın etkileri kaçınılmazdır ve sıklıkla kaş ve alın alanı ilk belirtileri gösterir. Cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar. Güneş, rüzgâr ve yerçekimi çekimi yüzün tamamını etkiler, kaşınan çizgilerle, alnın karşısındaki buruşukluk ve kaşların artan ağırlığına neden olur. Otuzlu yaşlarındaki insanlar bile yıllarından daha yaşlı görünen yüzlere sahip olabilirler. Diğerleri, aslında böyle hissetmediğinizde, görünüşünüzü yorgun, kızgın ya da üzgün olarak belirleyebilir.

 

İdeal kaş nasıl olmalıdır?

Elbette bazılarında keman kaş, yay gibi kaşlar biçiminde dilimizde ifade edilen kaş estetiği ideal olarak nasıldır? Kadın ve erkek için farklı mıdır?

Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu ideal kaş nasıl olmalıdır sorusuna şu cevabı veriyor: “Günümüzde ideal kaş bir çizgi gibi değil yay gibi hafif bir kıvrım gösterir, en yüksek noktası göz bebeğinin dış hizasında , kaşın başlangıcı gözün iç hizasının yaklaşık 1,5 cm üzerinde ve bitiş noktası gözün dış hizasının 2-2,5 cm üzerinde olmalıdır. Ayrıca ideal kaşın kıvrım yaptığı noktanın başlangıç ve bitiş noktalarının yatay bir çizgi hizasında olması, uzunluğunun ise gözün enlemesine uzunluğu kadar olması beklenmektedir.”

 

Kaş kaldırma ameliyatı öncesi ve sonrası

Daha genç görünmek ve mükemmel görünümü uzun yıllar sürdürebilmek için en etkili kaş kaldırma yöntemlerinden biri kaş kaldırma ameliyatıdır.

Kaş kaldırma ameliyatı iki türde yapılıyor.

 • Klasik koronal kaş kaldırma ameliyatı
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı

Klasik geleneksel kaş kaldırma ameliyatı saç çizgisinden alındaki kırışık bölgelerden veya kaş üstünden kesi yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu ameliyatların riski kesi olması nedeniyle iz kalma ihtimalinin bulunuyor olmasıdır.

Kaş kaldırma operasyonu sonrası yara izi dediğimiz skar oluşabilir. İleri derecedeki sarkmalarda kaşı ve alnı toparlamak için klasik kaş kaldırma operasyonu yapmak gerekiyor.

 

Endoskopik kaş kaldırma operasyonu izle

Amerikan Oftalmoloji Akademisi yayınından aldığımız bilgilere göre endoskopik kaş kaldırma operasyonu yaptıranlar şu süreçleri yaşamaktadırlar.

Önce hasta klinik olarak değerlendirilmekte sonra alın ve kaş için cerrahi değerlendirme yapılmaktadır. Daha sonra aşağıda detaylarını okuyacağınız cerrahi teknik ve anestezi sonrası endoskopik kaş kaldırma operasyonu izlenmektedir.

 

Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır cerrahi teknik

 • İşaretleme

Periosteum füzyonunu, derin temporal fasyayı ve yapışık tendondaki temporoparietal fasyayı ifade eden sağ ve sol temporal hilaller palpe edildi ve işaretlendi. İşaretler daha sonra lateral kanthal açı seviyesinde sağ ve sol lateral orbital jantlarda yapılır. Bu işaretler, zygomaticotemporal (sentinel) venin alanını gösterir ve diseksiyonun lateral limiti olmalıdır.

Supraorbital çentik daha sonra her iki tarafta palpe edilir ve daha sonra diseksiyon sırasında supraorbital ve supratrochlear sinirleri korumak için bu çentiklerin etrafında yaklaşık 2 cm’lik bir “güvenlik bölgesi” çizilir. Bir merkez dikey ve iki paramedian dikey insizyon bölgesi daha sonra saç çizgisine posterior olarak işaretlenir. Merkezi insizyon, saç çizgisinin 1 cm arkasında veya uzunluğu 1,0 ila 1.5 cm arasında olacak şekilde işaretlenmiştir. Paramedian insizyonları santral insizyon bölgesine yaklaşık 4,5 cm lateral olarak işaretlenir. Alternatif olarak, erkeklerde, tek bir merkezi eliptik insizyon, saç çizgisinin yaklaşık 1 cm arkasında bir koronal oryantasyon içine yerleştirilebilir. Bilateral basit veya eliptik insizyonlar temporal bölgelerde işaretlenir.

Saçlar tıraş edilmemelidir, ancak cerrahi sırasında yüzeyin görselleştirilmesini en üst düzeye çıkarmak için lastik bantlarla bükülebilir.

ameliyatsız kaş kaldırma fiyatları-ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri-kaş kaldırma botoks-botoksla kaş kaldırma öncesi sonrası-botoxla kaş kaldırma video-kaş kaldırma ameliyatı öncesi ve sonrası-kaş kaldırma ameliyatı izle-kaş kaldırma ameliyatı sonrası-kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır-kaş kaldırma ameliyatı videosu-kaş kaldırma ameliyatı riskleri-kaş kaldırma operasyonu-kaş kaldırma operasyonu izle-kaş kaldırma operasyonu yaptıranlar-kaş kaldırma serumu-kaş kaldırma fiyatları 2018-kaş kaldırma fiyatları 2017-kaş kaldırma ne kadar-kaş kaldırma fiyatları ankara-kaş kaldırma ücretleri-kaş kaldırma fiyatı ne kadar-kaş kaldırma fiyatları antalya-kaş kaldırma ameliyatı ücreti-kaş kaldırma operasyonu fiyatları-endoskopik kaş kaldırma ameliyatı izle-endoskopik kaş kaldırma fiyatları-endoskopik kaş kaldırma fiyatları 2016-endoskopik kaş kaldırma fiyatları 2017-endoskopik kaş kaldırma kalıcı mı-kaş kaldırma estetiği

kaş kaldırma

 • Anestezi

Endoskopik alın kaldırma, lokal anestezi altında sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir. Bir bilateral supraorbital sinir bloğu, 1: 100,000 epinefrin ve% 0.75 bupivakain ile 1: 100.000 epinefrin içeren bir 50/50% 2’lik lidokain karışımı kullanılarak elde edilir. Aynı karışım kullanılarak ek lokal anestezi daha sonra tüm alın boyunca cerrahi işaretler boyunca uygulanır.

İnsizyon ve diseksiyon. Her iki tarafta eliptik işaretleme boyunca geçici cildi kesmek için bir neşter kullanılır. Daha fazla diseksiyon derin temporal fasyayı ortaya çıkarır. Diseksiyon düzlemi yüzeysel ve derin temporal fasya arasında olmalıdır. Endoskop, derin temporal fasyanın üstündeki zamansal insizyon yoluyla ortaya çıkar. Her temporal cebinde devam eden diseksiyon, lateral canthal açısına doğru gerçekleştirilir. Lateral kantal ligament daha sonra endoskopik görselleştirme altında ayrılır.

Cerrah daha sonra merkezi ve paramedian insizyonları yapar, cildi kesmek ve periosteuma kadar kafa derisi kesmek için bir bıçak kullanır. Periosteumun alın boyunca körü körüne serbest bırakılması için periosteal bir asansör kullanılır.

Doğrudan görselleştirme altında, supraorbital sinir bulunur ve önlenir. Daha sonra, baskı köprüsünü ele almak için burun köprüsünün üstünde bir supraperiosteal cep oluşturulur. Künt diseksiyon kullanarak, daha iyi görselleştirme için kasları ayırmak için dokular yan yana taşınır. Corrugators kesmek yerine avulsed edilir. Procerus ve depressor supercilii kasları benzer şekilde avulsed. Künt ve keskin diseksiyon kullanarak, temporal hilal, subperiostal ve derin temporal fasyal düzlemleri birleştirerek, her iki tarafta serbest bırakılır.

 

 • Sabitleme

Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır sorusunun son aşaması sabitleme olarak tanımlanan prosedürdür. Periosteumun serbest bırakılmasının ardından, cerrah daha sonra fiksasyonu gerçekleştirir. Endotin (Coapt Systems) ve Ultratine (Coapt Systems) dahil kafa derisini sabitlemek için her ikisi de, kafatasına yapışan biyolojik olarak parçalanabilen implantları kullanan birçok yöntem mevcuttur. Yüzeysel temporal fasya derin, gömülü emilebilir veya naylon sütürlerle kapatılır ve cilt cerrahi zımba ile kapatılır.

 

Postoperatif Değerlendirmeler

Ameliyat sonrası şişmeyi azaltmak için alnın etrafına sağlam bir sargı yerleştirilir ve 24 ila 48 saat boyunca yerinde bırakılır. Antibiyotikler ve analjezik ve antiinflamatuar ilaçlar cerrahın takdirine bağlı olarak sağlanabilir. Hastalar genellikle üç ila beş gün içinde işe dönebilir ve zımbalar yedi ila 10 gün içinde çıkarılır.

 

Endoskopik kaş kaldırma kalıcı mı?

Bu prosedür etkilidir ve uzun ömürlüdür ve geleneksel kaş kaldırma yöntemlerine göre daha kısa iyileşme süresi ve daha az iz ile ilişkilidir.

Başarının anahtarı, periost ve kaşıntı kaslarının titiz salınımıdır. Yüzeysel temporal fasyaya nazaran daha dikkatli diseksiyon ve fasiyal sinirin frontal dalından kaçınma, supraorbital sinirler ve supratroklear sinirler çok önemlidir.

 

Kaş kaldırma ameliyatı izle

Aşağıda kaş kaldırma ameliyatı videosu yer alıyor. Bu videoda kaş kaldırma ameliyatı izlemenin yanı sıra kaş kaldırma ameliyatı riskleri hakkında da açıklamalar vermek istiyoruz. Kaş kaldırma ameliyatı videosunu izlerken cerrahin önemine bir kez daha tanık oluyorsunuz. Çünkü kaş kaldırma ameliyatı sonrası istenilen amacın gerçekleşmemesi riski bulunabilir. Bu konuda beklentiler ile cerrahi müdahalenin uyumlu olması gerekiyor.

Bu durum dışında kaş kaldırma ameliyatı riskleri bakımından düşük risk grubundadır. Oluşan morluk ve şişlikler bir hafta içerisinde iyileşebilir. Önemli ve sorun oluşturacak yan etkiler sıklıkla görülmüyor.

https://youtu.be/mRkF-n__c9c

Kaş kaldırma ameliyatı öncesi ve sonrası

Kaş kaldırma ameliyatı öncesi ve sonrası arasındaki muhteşem fark, gözle görülebilen değişim inanılmaz! Aşağıda kaş kaldırma ameliyatı öncesi ve sonrası arasındaki farklara görselleri inceleyerek siz de tanıklık edebilirsiniz.

 

Kaş kaldırma öncesi ve sonrası

En sık karşılaştığımız sorulardan birisi kaş kaldırma öncesi ve sonrası arasında nasıl bir fark olduğudur. Özellikle burun estetiği ameliyatı konusunda olduğu gibi sonuçların etkileyici olması bekleniyor. Hemen belirtelim kaş kaldırma öncesi ve sonrası arasında gerçekten etkileyici farklar ortaya çıkabiliyor.

Kaş ve alınlardaki sarkmayı engellemek için kaş kaldırma teknikleri arasında ameliyat yanı sıra ameliyatsız kaş kaldırma yöntemlerini de düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Kaş kaldırma yaptıranlar kaş kaldırma öncesi ve sonrası farkını belirginleştirmek için şu operasyonları da göz önünde tutmalıdır.

 • Yüz germe
 • Boyun germe
 • Göz kapağı kaldırma

 

İple kaş kaldırma videosu (endoskopik kaş kaldırma ameliyatı izle)

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı izlemek isteyen veya iple kaş kaldırma videosu olarak tanımlayan ziyaretçilerimiz için aşağıdaki videoyu yayınlıyoruz.

https://youtu.be/6jEj_sqdwzc

Ulterapi kaş kaldırma nedir?

Kaş kaldırma nasıl yapılır sorusu cevapları arasında bir yöntem de Ulterapi kaş kaldırma tekniğidir. Ulterapi (Ultherapy) kollajen üretimini başlatmak ve cildi sıkılaştırmak için kullanılan cerrahi olmayan ultrason teknolojisidir. Ameliyatsız kaş kaldırma doğal çözümlerinden biridir.

Çoğu zaman Lazerle kaş kaldırma olarak da isimlendirilen Ulterapi kaş kaldırma ameliyatı yerini tutmamakla birlikte ameliyat öncesi denenebilecek bir yöntemdir. Kaş kaldırma öncesi sonrası uygulanabilecek Ulterapi kaş kaldırma tekniği basit ama etkili çözüm sağlayabilir. Bu konuda estetik cerrah veya medikal estetik hekimin onayını alarak kaşları kaldırma için ne yapmalı karar vermelisiniz. Kaşları kaldırma için ne yapmalı sorusu kendi kendinize veya makale okuyarak karar verilebilecek bir husus değildir. Makalelerde kaşları kaldırma için ne yapmalı değil lifting kaş kaldırma yöntemleri nelerdir sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

Lifting kaş kaldırma yöntemlerini bulunduğunuz şehirdeki (örneğin kaş kaldırma İzmir, kaş kaldırma Ankara, kaş kaldırma Bursa, kaş kaldırma Antalya) estetik cerrah ve medikal estetik hekimlerle değerlendirerek karar vermelisiniz.

https://youtu.be/MRFMam7agaU

Ameliyatsız kaş kaldırma

Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri arasında neler bulunuyor?

 • Ulterapi kaş kaldırma
 • Kaş kaldırma botoks
 • Kaş kaldırma hareketleri
 • Kaş kaldırma kremi

Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemlerini başlıklar halinde ele alalım.

 

Botoksla kaş kaldırma öncesi sonrası

Anti aging cilt gençleştirme yöntemleri arasında yer alan botoks aslında Clostridium botulinum isimli bakteriden elde edilen bir toksindir. Botox Kozmetik (botulinum toksin tip A) enjeksiyonları ile kaşlarınızın yüksekliğini de arttırır.

Botoks sadece 18 yaş ve üstü yetişkinler için tavsiye edilir. Hem orta hem de şiddetli kaş çatılı erkek ve kadınlar, bir Botox kaşığından yararlanabilir.

Botoks üzerinden bir kaş kaldırma prosedürü nispeten basittir. Aşağıda botoxla kaş kaldırma videosunu izleyebilirsiniz. Botoxla kaş kaldırma öncesi sonrası arasında etkileyici farklar olabilir.

https://youtu.be/MakqJ4SON9o

Botoksla kaş kaldırma öncesi sonrası arasında mimikler dahil olumsuz bir durumun ortaya çıkmaması için uygulamayı yapan doktorun yetkinliği büyük önem taşıyor.

Yetenekli bir uzman doktor, kasların ne kadar güçlü olduğuna, kasların doğal olarak nasıl hareket ettiğine, kasların hareketin ne şekilde sorumlu olduğuna ve aksesuar kaslarının potansiyel olarak işe alınmasına bağlı olarak kesin noktaları, botoksla kaş kaldırma kesin dozajı belirleyebilecektir. Çünkü bilindiği gibi Botox, yüzdeki kasları etkili bir şekilde hareketsiz hale getirebilir. O nedenle kaş kaldırma dolgu işleminin özellikle merdiven altı güzellik salonları gibi uygunsuz ortamlarda kesinlikle yaptırılmaması gerekiyor.

Botoksla kaş kaldırma kalıcı mı? Kaş kaldırma ameliyatı kadar kalıcı değil elbette. Bununla birlikte belirli sürelerle gözden geçirilmek suretiyle botoksla kaş kaldırma kalıcı mı sorusuna evet cevabını verebiliriz.

 

Kaş kaldırma egzersizleri

Yüz yogası ile sarkan cilt dokusunun toparlanması ve bu işlemin ameliyatsız yapılması dünyada büyük ilgi uyandırıyor. Yüz yogası yapanların sayısı hızla artıyor.

Yüz yogası içerisinde yer alan kaş kaldırma yogası hareketleri de ameliyatsız bir çözüm olarak işe yarayabilir.

Yüz yogası kapsamındaki kaş kaldırma yogası, kaş kaldırma egzersizleri ile ilgili detaylı bilgi ve tariflere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaş uçlarını kaldırmak için ameliyatsız olarak yapabileceğiniz bir kaş kaldırma egzersizi hareketini burada tarif ediyoruz. Bu tarif kaş kaldırma erkek için de uygulanabilir.

 1. Her iki elin orta parmaklarını her bir kaşın altına yerleştirin. Bu, kaşlarınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır.
 2. İkincisi, avuçlarınızın yüzünüze yaslandığından emin olun.
 3. Bunu yaptıktan sonra, önce gözlerinizi açık olarak yukarı ve sonra dışa doğru kaşlarınızı getirin.
 4. Şimdi önümüzdeki 5 saniye boyunca o konumda kal.
 5. Bundan sonra kaşlarınızı parmaklarınızla aşağı doğru itin. Gözlerin açık olduğundan emin ol.
 6. Yaklaşık 5 saniye boyunca tekrar basılı tutun.
 7. Sonuçları en üst düzeye çıkarmak için üç kez tekrarlayın.

 

Kaş kaldırma bandı

Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri arasında yer alan kaş kaldırma bandı kolay uygulanabilen bir tekniktir. Kaş kaldırma bandını başka kimseye ihtiyacınız olamadan uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda yüz germe ve kaş kaldırma bandı nasıl uygulanır izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/hqgQYO0eXeU

Kaş kaldırma kremi

Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri arasında kaş kaldırma kremi çözümleri de bulunuyor. Anti aging kremler arasında özellikle Kaş kaldırma kremi olarak lanse edilen ürünler bulunuyor. Bu ürünler arasında iki tanesi dikkatimizi çekti. Ancak kaş kaldırma kremi olarak lanse edilen bu ürünleri denemediğimiz için bir yorumda bulunamıyoruz.

 • Liftmax serum (kaş kaldırma serumu)
 • Metin Anti Aging Face Cream

 

Kaş kaldırma fiyatları

Kaş kaldırma fiyatları başlığı altında şunlar yer alıyor. Kaş kaldırma operasyonu yaptıranlar hangi ücretleri ödeyecekler?

 • Endoskopik kaş kaldırma fiyatları 2018
 • Ameliyatsız kaş kaldırma fiyatları 2018
 • Kaş kaldırma ameliyatı ücreti 2018
 • Ulterapi kaş kaldırma operasyonu fiyatları
 • Kaş kaldırma estetiği fiyatı

Tüm bu başlıklar için özetle kaş kaldırma fiyatları yapılacak uygulamaya, kişinin biyolojik durumuna, uygulanacak tekniği, seans sayısına, kullanılacak malzeme ve tekniğin türüne, uygulama yapılacak cerrahi hastane veya estetik merkezinin koşullarına göre belirleniyor.

Fiyat aralıkları 200 dolar ile 2000 dolar arasında değişebiliyor.

The post Kaş kaldırma yöntemleri appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!