Limon yağı nedir?

Kategori: Genel - 1.840 viewsYorum Yazın
Limon yağı nedir?

Limon yağı nedir? Limon yağı veya limon kabuğu yağı cilt için besleyici, sıkılaştırıcı, canlandırıcı özelliklere sahiptir. Ayrıca saç, tırnak başta olmak üzere genel bakım için de kullanılabilir. Limon yağı veya diğer bir ifadeyle limon kabuğu yağı özellikle tüy dökücü özelliğiyle de tercih edilmektedir. Daha pürüzsüz, daha genç görünen bir cilt için limon kabuğu yağı mükemmel sonuçlarıyla keşfetmenizi bekliyor. Doğanın bu mucizesinin sivilce ve sivilce lekeleri için de çok etkili olduğunu özellikle vurgulamak istiyoruz. Sivilce ve akne ile sivilce izleri sorunu yaşıyorsanız limon yağı maskesi aradığınız çözümü sağlayabilir.

Bu yazıda limon yağı, limon kabuğu yağı başlıklarında okuyabileceğiniz konuların listesi aşağıda yer alıyor.

 • Limon yağı faydaları ve kullanımı
 • Limon yağı cildi beyazlatırmı?
 • Limon yağı tüy döker mi?
 • Limon yağı yüze sürülürmü?
 • Limon yağı ile zayıflama
 • Limon yağı cilt lekeleri
 • Limon kabuğu yağı nasıl yapılır?

 

Limon yağı nasıl yapılır? Limon kabuğu yağı nasıl yapılır?

Limon kabuğu yağı nasıl çıkarılır? Limon uçucu yağı limon kabuklarından elde ediliyor. Bu nedenle yazının içeriğinde bazı yerlerde limon kabuğu yağı olarak da kullanılacaktır. Limon uçucu yağı üretmek için limon kabukları soğuk pres uygulamasıyla yüksek basınçla sıkılır. Bu damıtma işlemiyle organik bir limon esansiyel yağı elde edilir. Limon kabuklarından yağ üretmek için yüksek mekanik basınç kullanır.

Limon yağı evde nasıl yapılır sorusu için soğuk pres makinası sahibi olmanız yeterlidir. Böylece soğuk pres ile bu yağı elde edebilirsiniz.

Diğer damıtma işlemleri ısıyı kullanırken, soğuk presleme işlemi sadece mekanik basınç yardımı ile yağı kabuktan çıkarır. Bu nedenle, soğuk preslenmiş yağlar daha yüksek kaliteye ve fiyata sahiptir. Limon yağı da damıtma yoluyla üretilebilir. Limon uçucu yağı, soğuk preslenmiş muadillerine kıyasla daha düşük bir kokuya sahiptir.

Bir yıl içinde, tek bir limon ağacı 500 ila 600 arası limon üretme potansiyeline sahiptir. Genellikle 15 ml’lik bir uçucu yağ şişesini doldurmak için yaklaşık 45 limonun kabuğunun soğuk pres uygulanmasına tabi tutulması gerekir.

 

Limon kabuğu yağı

Limon kabuğu yağı olarak da isimlendirilmesi limon yağının limonun kabuklarından elde edilmesinden kaynaklanıyor. Bu yazıda bazı yerlerde limon kabuğu yağı tabiri de kullanılacaktır.

 

 

 

Limon yağı yapımı Feridun Kunak (limon kabuğu yağı yapımı)

Limon kabuğu yağı nasıl yapılır? Limon yağı yapımı Feridun Kunak tarafından tarifi verilen pek çok kürden bir tanesidir. Aşağıda hem limon esansiyel yağı yapımı hem de portakal yağı yapımı ile ilgili videoları izleyebilirsiniz. İşte limon kabuğu yağı evde nasıl yapılır sorusunun görsel cevapları!

https://youtu.be/nZN5Agc6ltw

https://youtu.be/UGSJ2NjSOs0

Limon yağı faydaları ve kullanımı (Limon yağı neye iyi gelir?)

Limon uçucu yağının mucize etkili faydaları saymakla bitmiyor. Burada en çok bilinen ve dünyada bu yağın popüler olmasını sağlayan yararlarına değineceğiz. Özellikle limon yağı sivrisinek uzaklaştırmak gibi çok spesifik alanlarda da işe yarayabiliyor. Konumuz itibariyle daha çok anti aging, yaşlanma karşıtı limon yağı kullanımı noktalarına değineceğiz.

 

Limon yağı ne işe yarar?

Limon kabuğu yağı neye iyi gelir? Limon yağı ne işe yarar sorusuna cevap verebilmek için bu uçucu yağın bileşenlerini incelemek gerekiyor. Limon uçucu yağının temel bileşenleri ve hangi özelliklere sahip olduğunu aşağıda sıraladık. Bu bileşenler çok geniş bir yelpazede faydalar içeriyor. Şöyle ki limon yağı ile sinek ilacı olarak da işe yarıyor, limon yağı kıl köklerini kurutur mu diye de kullanılabiliyor.

Limon yağının ana bileşenlerinden bazıları şunlardır:

 

 • Limonen: Limon uçucu yağının taze, belirgin kokusu için sorumlu, aynı zamanda vücutta antiseptik ve antioksidan etkileri vardır.
 • Neral: Apoptotik olabilir (insanlar gibi çok hücreli organizmaları koruyan programlanmış hücre ölümü sürecinin bir kısmı) ve vücutta anti-inflamatuar etkiler olabilir.
 • Nerol: Sıklıkla parfümeride kullanılan bir başka antioksidan ve iltihap önleyici bileşik.
 • A-Pinene: Bu bileşik solunum sistemi üzerinde bir bronkodilatatör ve balgam söktürücü olarak (mukusun akciğerlerden atılmasına yardımcı olur) büyük etkileri olabilir, bu nedenle limon uçucu yağı hastalık sırasında yayılacak kadar büyük bir yağdır. Ayrıca anti-septik ve anti-enflamatuar faydalara sahiptir.
 • Camphene: Vücuttaki hücrelere yatıştırıcı olabilen güçlü bir anti-oksidan ve anti-inflamatuar bileşik.
 • Sabinene: Bu bileşik, limon uçucu yağının cilde doğrudan ve temizleyici olarak kullanımına yardımcı olabilecek anti-fungal, anti-bakteriyel, antienflamatuar ve antioksidan özelliklerine sahiptir.
 • Myrcene: Ağrı giderici ve yatıştırıcı özelliklere sahip bir başka anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel bileşik.
 • Linalool: Bu bileşik anksiyete semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir ve aynı zamanda yatıştırıcı ve ağrı giderici faydalara da sahip olabilir.

 

Limon yağı neye iyi gelir?

Tarihsel olarak, antik Hintliler, Mısırlılar ve Romalılar, bulaşıcı hastalıklar için bir çare olarak limon kullandılar. Limon doğal olarak yüksek C Vitamini içeriğine sahiptir ve genellikle denizciler tarafından bulantıyı önlemek için kullanılmıştır. Bugün limon uçucu yağı, temizlik, detoks ve aromaterapi özellikleri için kullanılmaktadır. Limon esansiyel yağı stres, endişe verici duygular, zihinsel ve fiziksel yorgunluk, odaklanma ve konsantrasyon ve daha birçok konuda yardımcı olabilir. Kısa bir süre önce, ofiste limon yağını dağıtarak ofis hatalarının % 54 oranında azaldığını gösteren bir Japon çalışması yapılmıştır. Limon yağı faydaları cilt için benzersiz etkiler ortaya koyuyor. Limon uçucu yağının diğer faydalarına da göz atalım.

 • Limon yağı sivilce tedavisinde etkili bir yağdır. Limon yağı büzücü ve doğada arındırıcı edici olup, antiseptik özellikleri sivilcelerin ve çeşitli cilt bozukluklarının tedavisinde yardımcı olur. Limon ayrıca ciltte aşırı yağı azaltır.
 • Limon yağı cilt lekeleri için azaltıcı, zayıflatıcı hatta yok edici özelliktedir. Limon yağı cilt lekeleri için kür yapılarak kullanılabilir.
 • Limon yağı sivilce lekeleri için de kullanılabilir. Sivilce izleri için limon uçucu yağı ile yapacağınız kürler ve uygulamalar etkili sonuçlar sağlayabilir. Özellikle çay ağacı yağı ile birlikte kullanımında etkinin çok daha yüksek olması olasıdır.
 • Cildi parlatır. Cildin parlaklığını arttırmak için Hindistan cevizi yağıyla birkaç damla karıştırmayı deneyebilirsiniz.

 

Limon kabuğu yağı ne işe yarar?

 

 • Limon kabuğu yağı ne işe yarar sorusunun en önemli cevaplarından birine geldi sıra. Cildi gençleştirir. Genç görünmek için bu yağa sıkı sıkı sarılmalısınız! Laboratuvar çalışmaları, limon uçucu yağının serbest radikallerin neden olduğu yaşlanma belirtisi olarak bilinen hücre ve doku hasarını azaltabildiğini göstermektedir. Bu, limon uçucu yağının güçlü antioksidan aktivitesi ve yaşlanma karşıtı etkilerinden kaynaklanır.
 • Limon yağı cilt beyazlatma etkisiyle de biliniyor. Limon yağı beyazlatırmı? Limon yağı ile cilt beyazlatma için evde basit bir maske hazırlayabilirsiniz. Limon uçucu yağının karbonat, yoğurt gibi karışımlarla birlikte cilt beyazlatıcı etkisi görülebiliyor.
 • Limon yağı epilasyon etkisiyle tüm dünyada doğal tüy dökücü maddeler arasında biliniyor.
 • Limon yağı tırnak bakımında da kullanılabilir. Tırnaklarınızı yumuşatmak ve sağlık kazandırmak için tırnaklarınıza limon uçucu yağı sürün.
 • Limon yağı saça faydaları arasında canlılık, dolgunluk yanında limon yağı saç rengini açar mı merak edenler için belirtelim, saç rengini açmak için kullanılabiliyor. Limon yağı saça nasıl uygulanır? Durulama suyuna 20-30 damla limon esansiyel yağı damlatarak kullanılabilir. Bazı durumlarda şampuanın içerisine ekleyerek de kullanabilirsiniz.

 

 

Limon yağı cildi beyazlatırmı?

Limon yağı cilt rengini açar mı? Hemen cevap verelim, evet! Limon uçucu yağı cilt beyazlatıcı özelliğiyle biliniyor. Limon uçucu yağını cilt aydınlatmasında oldukça iyi yapan üç ana bileşen şunlardır:

 • Limonen
 • Sitrik asit
 • Alfa hidroksi asit

Limon yağında bulunan bu doğal bileşenler, cilt tonunuzu hafifletmenize yardımcı olur. Ayrıca limon yağı cildi beyazlatırmı sorusu bağlamında diğer etkileri şu şekilde sıralanabilir.

 • Doğal cilt ağartma maddeleri olarak davranır
 • Hiperpigmentasyon azaltılmasını sağlar
 • Cilt teninizi tonlama yapar
 • Koyu ve kahverengi cilt lekelerini hafifletir, yara izleri, sivilce izleri için kullanılır
 • Epidermiste donuk renkli ölü hücreleri nazikçe peeling ile ciltten uzaklaştırır
 • Cilt hücrelerinin replasmanını uyarır

 

Limon yağı nasıl kullanılır?

Bu muhteşem faydaları ve etkileri olan yağı kullanmak için acele etmelisiniz. Çünkü genç kalmak ve genç görünmenin anahtarı olan doğal bitkisel yağlardan birisi olarak mükemmel çalışıyor. O halde en etkili sonuçları alabilmek için limon yağı yüze sürülürmü? Cilt için, sivilce ve lekeleri için limon yağı yüze nasıl uygulanır? Pürüzsüz bir cilt sizin de hakkınız!

Pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için limon yağı nasıl kullanılır sorusuna verilebilecek alternatif cevapları ve önerileri sizin için listeledik. İşte limon yağı cilde nasıl uygulanır sorusunun en bilinen cevapları!

 

 • Buhar banyosu: Genellikle başınızın üzerinde büyük bir havlu ile sıcak su buharı tüten büyük bir kase üzerinde gösterdiğinizde ortaya çıkar. Yüz buharı, gözenekleri açmaya yardımcı olur ve gözenekler içinde derinlemesine sıkışmış kir ve döküntüleri serbest bırakır. Buğulama suyuna limon uçucu yağı eklediğinizde, buhar uçucu yağları gözeneklerinize doğru taşır ve derinin içinden cildin hafiflemesine yardımcı olur. 4 bardak suya sadece 2-3 damla limon esansiyel yağı ekleyerek uygulayabilirsiniz.
 • Yüz Yıkama: Cildinizi hafifletmek için eğlenceli ve zahmetsiz bir şekilde yüz yıkama sıvınıza limon uçucu yağını ekleyin! Bu, bir pompa şişesine gelen yüz yıkama ile en iyi şekilde çalışır çünkü kapağı basit bir şekilde söküp limonun temel yağını ekleyebilirsiniz
 • Sebum Temizliği: Yüz ve ciltteki fazla yağı yani sebumu temizlemek için temizleme karışımınıza limon esansiyel yağı ekleyerek uygulayın.
 • Cilt Aydınlatıcı Serum: Bu cilt aydınlatıcı serumu, bir bardak içerisine 10 damla susam yağı, 20 damla limon esansiyel yağı ile karıştırarak yapabilirsiniz. Susam yağı, cilt aydınlatması için en iyi taşıyıcı yağdır ve limon yağı ile çok iyi çalışır!
 • Nemlendiricinize ekleyin: Zaten mevcut güzellik ürünlerinize limon esansiyel yağı eklemek, cildinizi fazla iş yapmadan hafifletmenin en önemli yoludur. Cildinizi nemlendirmek için 100 ml nemlendirici başına 10 – 15 damla limon esansiyel yağı ekleyin ve cildinizi aynı anda parlatın!
 • Vücut Losyonu: Limon yağı cilde nasıl kullanılır sorusunun bir yanıtı da vücut losyonu içerisinde kullanılarak olmalıdır. Vücudunuzun geri kalanı için cilt aydınlatma losyonu ister misiniz? Vücudunuzdaki cildi aydınlatmak için kendi vücut losyonunuzu yapın. Hazırladığınız losyona cilt parlaklığını arttırmak için sadece 10 damla limon esansiyel yağı ekleyin.
 • Yüz Maskesi: Siz de limon yağı kullananlar kadınlar kulübünün bir üyesi olmak için bu basit limon yağı maskesini uygulayabilirsiniz. Bir sprey şişesinde, ½ fincan gül suyu, 2 çay kaşığı aloe vera jeli ve 20 damla limon esansiyel yağını karıştırın. Homojen bir karışım elde etmek için iyice sallayın. Bu özellikle yazın ferahlatıcı ve harika kokuyor!
 • Yüz beyazlatıcı maske: Limon yağı ne için kullanılır diyenlerdenseniz işte yüz beyazlatma amacıyla hazırlayabileceğiniz bir maske tarifi daha! 1 çay kaşığı portakal kabuğu tozu, 4 damla limon esansiyel yağı ve 2 çay kaşığı yoğurdu çırparak doğanın bir lütfu olarak süper-aydınlatıcı yüz maskesi yapın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekletin, durulayın. En iyi sonuç için haftada iki kez tekrarlayın. Limon yağı neye yarar gözlerinizle görün.
 • Karbonat limon uçucu yağı maskesi: Karbonat yüzünüzü fırçalamak için kullanabileceğiniz popüler bir malzemedir. Nazikçe soyulma özellikleri, üstte soluk renkli ölü deri tabakasını keserek cilt aydınlatmasına yardımcı olur. 1 çay kaşığı karbonat tozu için 2 damla limon esansiyel yağı ilave edin, karıştırın, sonra ıslak yüzünüze uygulayın ve 20 saniye fırçalayın. Daha parlak, daha açık bir cilt ortaya çıkarmak için ılık su ile yıkayınız!
 • Yüz Toniği: Limon yağının yüze faydaları neredeyse saymakla bitmiyor. Tonik kullanmak cilt bakımında önemli bir adımdır, ancak çoğu zaman göz ardı edilir! Bir yüz toniği, gözeneklerinizi düzenleyerek ve cildinizin daha pürüzsüz ve sıkı görünmesini sağlayarak bir sıkılaştırıcı olarak hareket eder. Cadı fındığı ve gül suyunun eşit miktarlarını (1/2 bardak her biri) karıştırıp kendi toniğinizi yapın. Yaklaşık 1 bardak tonik için 10 damla limon esansiyel yağı ekleyin ve sterilize edilmiş bir amber cam şişede saklayın. Kullanmak için, pamuklu bir çubuğu tonerle doyurun ve yıkandıktan sonra yüzünüzün her yerine uygulayın.

 

limon kabuğu yağı-limon kabuğu yağı nasıl yapılır-limon kabuğu yağının faydaları-limon kabuğu yağı ne işe yarar-limon kabuğu yağı tüy dökücü-limon kabuğu yağı ibrahim saraçoğlu-limon kabuğu yağı tüyler için nasıl kullanılır-limon kabuğu yağı fiyat-limon kabuğu yağı tüy döker mi-limon kabuğu yağı evde nasıl yapılır-limon kabuğu yağı nasıl kullanılır tüy dökücü-limon kabuğu yağı kullananlar-limon kabuğu yağı yapımı-limon kabuğu yağı nerede satılır-limon kabuğu yağı yorumları-limon kabuğu yağı kıl döker mi-limon kabuğu yağı kullanımı-limon kabuğu yağı tüyleri yok eder mi-limon kabuğu yağı epilasyon-limon kabuğu yağı zayıflatırmı-limon kabuğu yağı nasıl elde edilir-limon kabugu yagi nerede bulunur-limon kabuğu yağı ne kadar-limon kabuğu yağı satın al-limon kabuğu yağı neye iyi gelir-limon kabuğu yağı nasıl çıkarılır-limon kabuğu yağı zararları-limon kabuğu yağı ve faydaları-limon kabuğu yağı ile tüylerden kurtulma-limon kabuğu yağı aktar-limon kabuğu yağı eczane-limon kabuğu yağı istenmeyen tüyler-limon kabuğu yağı kılları azaltır mı-limon kabuğu yağı tüy dökücü yorumlar-limon yağı nedir-limon uçucu yağı-limon uçucu yağı faydaları-limon çekirdeği yağı-limon çekirdeği yağı kremi-limon çekirdeği yağı kullananlar

limon yağı zayıflama

Limon yağı zayıflatır mı? (Limon yağı zayıflatırmı)

Limon yağı ile zayıflama mümkün mü? Limon uçucu yağının vücut yağlarının yakılmasını teşvik edebileceğini biliyor muydunuz? Kilo kaybı için en önemli esansiyel yağlardan biri olan greyfurt yağı gibi, limon da metabolizmanızı destekler ve kilo kaybına yardımcı olabilecek lenf bezlerini temizlediği bilinen d-limonen içerir.

Klinik Biyokimya ve Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir hayvan çalışması, 12 haftalık bir süre boyunca limon kabuğu ekstrakte edilmiş limon polifenolleri ile farelere eklendiğinde, bunların vücut ağırlığı kazanımı, yağ birikmesi ve hiperlipidemi, hiperglisemi ve İnsülin direnci önemli ölçüde baskılanmıştır.

Limon yağı ile zayıflayanlar etkilerini dile getiriyorlar. Limon kabuğundan ekstrakte edilen ve tıbbi bileşik limonen içeren limon yağı, doğal bir yağ yakıcı ve çözücüdür. 2013 yılında yapılan bir çalışmada, greyfurt yağı ile kombine edildiğinde, limon yağının lipoliz (vücut yağlarının parçalanması) ile desteklendiği ve “vücut kilo alımında baskı” oluşturduğu ileri sürülmüştür.

Limon uçucu yağı ayrıca vücuttaki yağ hücrelerine depolanabilen, bağırsaklardaki parazitleri önleyen ve genel sindirimi artıran toksinleri temizlemeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

 

Limon yağı zayıflama önerileri

Limon kabuğu yağı zayıflatırmı? Limon yağı faydaları zayıflama için nasıl elde edilebilir? Zayıflama, kilo verme için limon yağı faydaları nasıl kullanılır aşağıda üç yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. İşte limon yağı kullanım şekli olarak yapabilecekleriniz.

 1. İçebilirsiniz: FDA’ya göre sindirilmesi güvenlidir, 1-2 damla limon esansiyel yağını bir bardak suya karıştırın ve sindirimi desteklemek ve detoksifiye etmek için sabahları hazırlayın. Böylece sıklıkla sorulan limon yağı içilir mi (limon yağı içilirmi) sorusuna da cevap vermiş olduk.
 2. Doğrudan soluyabilirsiniz: Limon yağını doğrudan şişeden soluyun ya da bir kaç damla yağın içine batırılmış bir pamuk topundan yiyin.
 3. Masaj: Limon yağını hindistancevizi yağı veya moringa yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırın (mükemmel bir cilt nemlendiricisi) ve selülit birikimi olan bölgelere masaj yapın. Bu yağ hücrelerinden toksinlerin giderilmesine yardımcı olabilir. Limon yağı selülit masajı daha pürüzsüz ve etkileyici bir vücudun kilididir.

 

Limon yağı tüy döker mi?

Limon kabuğu yağı tüyler için nasıl kullanılır? Limon yağı genital bölge başta olmak üzere istenmeyen tüylere karşı kullanılıyor. Özellikle doğal bir çözüm olması nedeniyle lazer epilasyon, ağda gibi uygulamalara göre etkili bir alternatiftir. Bu doğal çözüm istenmeyen tüylerin alınması sonrası o bölgeye uygulanarak kullanılıyor. Başlangıçta bir miktar kaşıntı veya yanma hissi ortaya çıkabiliyor. Birkaç kez istenmeyen tüylerin alınmasından sonra yapılacak uygulama sayesinde kıl köklerinin zayıflaması sağlanabilir. Zayıflayan kıl kökleri sayesinde istenmeyen tüylerden büyük ölçüde kurtulmak mümkün olabiliyor.

 

Limon kabuğu yağı tüy döker mi? Limon kabuğu yağı kıl döker mi?

Limon kabuğu yağı kılları azaltır mı? Yukarıda açıklandığı üzere tüy dökücü olarak kullanılabilir. Bu nedenle limon kabuğu yağı tüyleri yok eder mi sorusuna olumlu cevap verilebiliyor.

Tüy dökme amacıyla limon kabuğu yağı kullananlar genital bölgeleri ve koltuk altını tıraş ettikten sonra limon kabuğu yağı epilasyon etkisinden yararlanmak için birkaç kez tekrarlanmalıdır. Böylece kıl köklerinin zayıflaması sağlanabilir. Limon kabuğu yağı kıl döker mi sorusuna net olarak kıl köklerini zayıflatıcı etkisiyle dolaylı olarak kıl dökücü etkiye sahiptir.

 

Limon yağı fiyatı (limon kabuğu yağı fiyat)

İster limon yağı sinek kovucu olarak tercih edilsin isterse limon yağı ve cilt lekeleri giderilmesi için uygulansın limon yağı fiyatı 250 ml için 13-20 TL aralığında satılıyor. Eğer limon yağı satın almak isterseniz altılı paket biçiminde ambalajlar daha avantajlı fiyatlarla alınabiliyor. Limon yağı fiyatı eczanelerde de aynı düzeylerde bulunuyor.

Limon kabugu yagi nerede bulunur? Limon kabuğu yağı nerede satılır? Bu arada limon yağı nereden alınır sorusuna da cevap verelim. Aktarlar, doğal ve organik ürün mağazaları, kozmetik dükkanları ve internet satış sitelerinden alınabiliyor. Limon yağı ne kadar sorusu için nereden alındığına göre fiyat değişikliği görülmüyor. Bazı internet sitelerinde indirimli satışlar bu konunun istisnası olarak değerlendirilebilir.

Limon kabuğu yağı ne kadar? 13-20 TL fiyat aralığı 250 ml ambalajlar için geçerlidir.

 

Limon yağı zararları nelerdir? Limon kabuğu yağı zararları

Örneğin limon yağı cildi yakar mı, limon yağı tüylenme yapar mı gibi yan etkiler sıkça dile getiriliyor. Limon yağı yakar mı? Limon yağı yakar ama kalori ve yağ yakar, cildi yakmaz. Doğal olarak elde edilmiş, katkı maddesi içermeyen limon uçucu yağlar yakmaz.

Hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Bu nedenle küçük bir alanda test yapılarak kullanılmalıdır.

Hamile kadınlar ve çocuklar tarafından kullanılmaması öneriliyor. Limon yağı koltuk altı kararması yapar mı sorusu da sıklıkla soruluyor. Bu konuda bazı şikayetler bilinmekle birlikte bilimsel olarak bir kanıt yoktur. Limon yağı yüzümü yaktı biçimindeki şikayetlerin de sağlam bir dayanağı olmadığı görülüyor. Bununla birlikte her cilt tipinin ve her kişinin cilt özellikleri ile hassasiyetlerinin farklı olması nedeniyle doktor kontrolü ve onayı olmadan kullanılmamasını tavsiye ediyoruz.

 

Limon yağı vajinaya sürülürmü?

Limon yağı genital bölgeyi beyazlatırmı? Limon uçucu yağı genital bölgenin beyazlatılması amacıyla kullanılabiliyor. Cilt beyazlatma özelliği nedeniyle limon uçucu yağı vajinaya kür biçiminde uygulanabilir. Birkaç ton beyazlama elde edilebilir. Vajinal bölgedeki kararmada doğal bir çözüm olarak kullanılabilir.

Karbonat, domates suyu ve limon uçucu yağının birlikte kullanılması limon yağı ten rengini açar mı sorusuna olumlu cevap verilmesinin formülüdür. Limon yağı ve karbonat muhteşem cilt beyazlatma bileşenleridir.

Limon kabuğu yağı nasıl kullanılır tüy dökücü olarak? Temizlenmiş bölgelere erkekler ve kadınlar tarafından masaj yaparak sürülerek kullanılabilir. Limon kabuğu yağı ile tüylerden kurtulmak için üç-dört seans uygulama yeterli olmaz ise bir süre daha devam edilmelidir.

 

 

SON SÖZ

Limon kabuğu yağının faydaları arasında neler yok ki? Limon yağı ve sivrisinek kovucu, mis gibi aromatik etkisi, rahatlatıcı, stresi engelleyici özellikleri ve en önemlisi yaşlanma karşıtı etkileriyle hayatın her anında ve her yerinde kullanılabilecek müthiş bir doğal dopingdir.

Limon kabuğu yağı yorumları içerisinde genellikle olumlu görüşler ağırlık kazanıyor. Limon kabuğu yağı ve faydaları için limon kabuğu yağı satın alabilirsiniz. Limon kabuğu yağı tüy dökücü olarak da kullanılabilir, zayıflatıcı olarak da!

Uzmanlar da örneğin limon kabuğu yağı İbrahim Saraçoğlu tarafından da dikkat çekilen ve faydaları dile getirilen aromatik yağlar arasındadır.

Limon kabuğu yağı eczane, limon kabuğu yağı aktarlarda bulunabiliyor. Limon kabuğu yağı nasıl elde edilir, limon kabuğu yağı kullanımı için siz de bu makaleden yararlanabilirsiniz. Limon kabuğu yağı istenmeyen tüylerden kurtulmak için yoğun olarak kullanılıyor. Limon kabuğu yağı tüy dökücü yorumları sitemizde okuyabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 • Limon çekirdeği yağı
 • Limon çekirdeği yağı kremi
 • Limon çekirdeği yağı kullananlar

The post Limon yağı nedir? appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!